A great show at Chiverton Riding centre the results are as follows:

Class 1      Intro A        Joan Dale
1         Emily Matthews                 Demi              72.1
2         Nicki Lampshire                Rupert             69.5
3         Cally Osborne                   Try Your Luck  66
4         Jo Hunt                            Killarney          65.2
5         Jean  Buckland                 Sorrell             64.7
6         Anna Hoskins                    Morris             57.3
 
Class 2      Prelim 10         Clare Deithrick
1          Inger Kavanagh                Seamus                           68.1
2          Lindsey Lyes                    Strike The Pose               66.8
3          Gill Plumbley                    Avonbrook Green Rose     65.9
4)         Dee Hall                           Firefly Imp                       65.4
4)         Ruth Glover                      Ravern                            65.4
6          Jay Mossman                   Moonlight Flashdance      65
 
Class 3    Prelim 12           Clare Deithrick
1          Maggie Docking              Paybacktime          72.4
2          Fiona Jones                   Chicago                  70.8
3          Trish Williams                 On The Toff            69.2
4          Nicki Martin                    Charlie                    68.8
5          Nicki Lampshire              Rupert                     68.4
6)         Lindsey Lye                    Strike The Pose       68)
6)         Margaret Latham             Willow                     68)
 
Class 4      Prelim 13          Jo Batty-Smith              Hartbury Qualifier
1         Maggie Docking               Paybacktime           70.8
2         Rebecca Williams            Colour Collision        70.4
3         Fiona Jones                    Chicago                   67
4         Rebecca Williams            On The Toff             65.4
5         Sally Weedon                  Zibeon                     64.5
6         Natalie Levens                Mo                           62.9
 
Class 5      Novice 20           Jo Batty-Smith
1         Rebecca Williams           Colour Collision        70.4
2         Natalie Levens                Mo                          64
3         Andrea Casley                Tilly                         61.2
4         Jane Dyer                       Third Time Lucky     58.4
5         Anne Richardson             Sapphire Skyline      53.2
 
Class 6      N ovice 24          Jo Batty-Smith            Hartbury Qualifier
1         Andrea Casley                  Tilly                          64.4
2         Gwen Knight                     Talisman                   64.2
 
Class 7      Elementary 44     Jo Batty-Smith           Hartbury Qualifier
1          Gwen Knight                       Talisman                  57.2
 
Best Turned Out Rosettes
Jo Hunt
Ruth Glover
Emily Matthews
Maggie Docking
Sally Weedon
Fiona Jones
Andrea Casley

2017 duty rota Icon

2016 Icon DiaryDates 2

2016 Icon LatestNewswhite

2016 Icon ShowResults