2018 Trophy Winners are as follows:

Discipline Cup Rider Horse
Combined Training Restricted Novice N.F.U. Salver Maggie Docking & Lucy Whetman Bou Two & Greenwith Islay
Combined Training Novice Talk Of The West Chrissie Hogg Yorkie
Combined Training Intermediate Porloe Trophy George Forrest & Sam King Ace & Mitre
Combined Training Open Diana Harris Memorial Trophy Jean Buckland & Sarah Higman Ballinvella Molly & Hello Ditto
Dressage New Combination Polar Bear Cup Trish Duval Jump Start
Dressage Newcomer Most Points (Horse) The White Socks Tankard Lucy Quick Oola
Dressage Novice Rider Class 2 Woody Challenge Shield Emma Pill Trewedna May
Dressage Novice Horse Class 3 Rockafella Cup Emma Pill & Maggie Docking Trewedna May & Bou Two
Dressage Intermediate Class 4 Dressage Committee Shield Maggie Docking Bou Two
Dressage Open Class 6 and 7 Covergirl Shield Mary Gwennap Snac
Dressage Elementary Chiverton Cup Laima Davies Hollyday
Dressage Most Points Overall Tregavethan Plate Emma Pill Trewedna May
Dressage Novice Veteran Class 2 Ronceval Cup Jane Angilley & Gill Turner Rosewall Hill Jet & Rory
Dressage Endeavour Trophy Killivose Cup Kirsty McPherson Glen
Dressage Veteran Most Points Overall Class 4 and 7 Pilgrims Progress Cup Dympna Gethin Rahugh Girl
Dressage To Music Elementary Ivan Kessell Cup Sarah Fletcher Thepenniesdropped
Dressage To Music Novice The Cadence Music Cup Inger Kavanagh Seamus
Dressage To Music Preliminary Killarney Music Trophy N/A N/A
Dressage Young Rider Most Points Classes 2,4 and 6 The June Cragg Memorial Trophy Hannah Care Bertie
Best Dressage Performance At Area Woof Wear Trophy Beth Taylor Murphy
Show Jumping 70 Cm Cury Girl Cup Elaine Clark & Georgina Young & Alannah Priestland Flynn & Bo & Hearn
Show Jumping Midi 80 Cm Mackintosh Cup Chris Ellis Coumne Floss
Show Jumping Major 90Cm Pengegon Cup Mary Gwennap Snac
Show Jumping Open 100 Cm Bella Rosa Julie Darnell & Paula Tippett & Mary Gwennap Henry & North Country Knight & Snac
Female Most Points Bolitho Trophy Chris Ellis Coumne Floss
Male Most Points Ben Davies Cup George Forrest Ace
Most Points Overall Solaris Shield Chris Ellis Coumne Floss
Novice Derby Globe Trotter Cup Paula Tippett North Country Knight
Open Derby Truthwall Trophy Deborah Rusden Lemon Twist
Best Show Jumping At Area Kelly Shield Melodie Manners Sandhurst
Best Performance At Area ODE 80 Cm Blueberry Muffin Trophy Pippa Colton Taylor Burford Magic
Best Performance At Area ODE 90 Cm Copper Shoe Morwenna Foster Moonlight Serenade
Best Performance At Area ODE 100 Cm Independent Rose Bowl Naomi Bush Piper 2
Small Ridden Hunter Charleston Cup Michelle Couch Twelve
Open Ridden Hunter Spirit Salver Deborah Rusden Kelsters Light
Riding Horse Firefly Cup Hayley Hibert Sambucca
Showing Cobs Bella Tankard Heather Williams Merbien Lovely Lizzy
Riding Club Show Horse Benbow Trophy Gwendra Pearce Georgy
Riding Club Pony Bowden Trophy Alannah Angilley Harry
Showing Best Combination Best Combination Cup Alannah Angilley Harry
Showing Mare With Most Points Stormy Morn Trophy Deborah Rusden Lemon Twist
Novice Working Hunter Wheal Sara Bowl Deborah Rusden Kelsters Light
Open Working Hunter Guiness Tankard Rebecca Williams Bandit
Novice Ridden Hunter Committee Shield Heather Williams Merbein Lovely Lizzy
Ridden Coloured Penrose Trophy Jane Morris Spot on Time
Arena Eventing 70Cm Twrc Trophy Lucy Whetman Greenwith Islay
Arena Eventing 80Cm Roscarrack Megan Plate Stephanie Martin Caragloose Celtic Storm
Arena Eventing 90Cm Annie Varren Memorial Cup Kayleigh Wills Malcolm